LookArt logo

Záhradná architektúra

Záhradná architektúra a jej realizácia.

Realizácia záhrady sa dá rozdeliť do niekoľkých etáp v prvej etape sa vykonávajú hrubé terénne úpravy v druhej etape sa realizuje závlahový systém ďalšej etape sa sadia kostrové stromy v ďalšej etape výsadba rastlín a úplne nakoniec je úprava terénu pod trávnik a to buď vysiaty alebo kladený tzv. kobercový trávnik.


Úpravu terénov pod trávnik realizujeme Strojom köppl hydro athlet . Realizácia záhrady začína závlahovým systémom. závlahový systém je navrhnutý podľa projektu záhrady Závlaha začína vyhĺbením rigolov zhruba 30 až 40 centimetrov a to podľa veľkosti záhrady buď ručne alebo Strojom (drážkovacom)Toro .po vyhĺbení rigolov príde inštalácia zapojenie jednotlivých trubiek a osadenie postrekovačov ,ventilov a zapojením elektroinštalácie riadiacej jednotky. Množstvo postrekovačov  v jednotlivých vetvách závlahy závisí od množstva  dodávanej vody a tlaku buď zo Studne a daného čerpadlá alebo z mestskej vody. Po dokončení montáže závlahového systému  a dobrého zhutnenia jednotlivých rigolov je dobré pár dní rigole dobre zalievať aby prirodzene sadli.


Samotná realizácia výsadby záhrady začína nasadením takzvanej kostry záhrady to znamená výsadby kostrových stromov alebo Solitér po nasadení kostry záhrady sa pokračuje výsadbou podrastu podľa návrhu záhrady kombináciou stálo zelených opadavých kríkov alebo ihličnatých kríkov